Tadeusz Czajka, wójt gminy Tarnowo Podgórne poinformował, że planowana rewitalizacja została poprzedzona wycinką starych, kruchych drzew, główne topoli, które stanowiły duże zagrożenie dla przechodniów oraz osób, które korzystały z tego terenu. - W ich miejsce zostanie posadzonych 150 nowych, młodych drzew - informuje włodarz.
Park 700-lecia w Tarnowie Podgórnym. Główna atrakcja będzie dedykowana dzieciom
Głównie w Parku 700-lecia zostaną posadzone gatunki rodzime, takie jak dąb, jesion, klon i lipa. Chociaż w planach są także nasadzenia roślin egzotycznych, takich jak platan, czy tulipanowiec.
Będą to już sadzonki większe, trzy, czterometrowe, a cześć z nich wyższa, po to, żeby móc lepiej zaznaczyć tę przestrzeń parkową
- wylicza wójt.
Jak dodaje, cała komunikacja będzie w tym samym miejscu, ale część alei zostanie przebudowana. Wszędzie tam, gdzie będą powstawały nowe dojścia, będą one miały nawierzchnię przepuszczalną, ponieważ inwestor chce unikać betonowania tej przestrzeni. - Główna atrakcja będzie dedykowana dla dzieci. Będzie na nowoczesnym placu zabaw z wodotryskami - zdradza włodarz.
Poza tym ma powstać labirynt oraz fontanna.
Natomiast jeżeli chodzi o sam staw, to zostanie on rozbudowany, będzie miał większą powierzchnię lustra wody. Główny punkt odniesienia przy stawie, czyli wierzba, pozostanie na tak zwany półwyspie, żeby jeszcze bardziej podkreślić jej miejsce.
Całość prac rozpocznie się po wakacjach, czyli od września. Do tego czasu teren przeznaczony do rewitalizacji zostanie odpowiednio przygotowany i uporządkowany.
Władze gminy uważają, że do końca roku kalendarzowego uda się dokończyć rewitalizację, a cała inwestycja zakończy się wiosną 2026 roku.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.